Algaszedő vízi csigák, Rák apó, no meg két cuki pók. Következzen 8 érdekesség a Vízipók-csodapókról, amelyet 1976-ban mutatott be a Magyar Televízió.

1. A népszerű írónő, Bálint Ágnes (ő volt a dramaturg) azt szerette volna elérni a mesefilmmel, hogy a kisgyerekek ne tapossák el azonnal az útjukba kerülő pókokat, bogarakat. A hitelesség kedvéért az ízeltlábúak szakértőjét, dr. Kertész Györgyöt kérte fel szakértőnek, arra is odafigyeltek, hogy a mesében szereplő állatkák mozgása is a helyén legyen.

2. A második évad egyik megmosolyogtató bakija volt, hogy a Víz alatt, föld alatt című epizódnál a dongó hangjaként nem a színész Csurka László lett feltüntetve, hanem a testvére, az író Csurka István, aki később politikusként is ismert lett.

Hamar a gyerekek kedvence lett a kedves rajzfilm.

3. Vízipók magyar hangja, Pathó István ma is él, júliusban volt 87 éves. Érdekesség: a második évadban a felesége, Móricz Ildikó hangján szólalt meg Fülescsiga.

4. A mesefilmet több mint 50 országban mutatták be, persze nem Vízipók és Csodapók néven. Két változat ízelítőnek. Az angoloknál Waterspider-Wonderspider néven futott a sorozat, a németeknél pedig Wasserspinne Wunderspinne volt a címe.

5. Nem csak Vízipók magyar hangja él, a Keresztes pókot megszólaltató Harkányi Endre is köztünk van, ő 88 éves. A sok csapás után – az édesanyját deportálták a II. világháború alatt, az édesapja pedig a munkaszolgálatból visszatérve halt meg, így 13 évesen árván maradt – színészként kiteljesedett. Szinkronhangként is zseniális volt, a Keresztes pók mellett neki köszönhetjük Mézga Géza hangját is.

6. A mesesorozat Szabó Szabolcs jutalomjátéka volt. Ő tervezte a figurákat és ő is rendezte a mesét. Bálint Ágnes kérte fel rá, mivel Szabó kiskorától imádta az élővilágot és számtalan állatos rajzfilmet rajzolt. Vízipókkal és a többi figurával együtt Szabó Szabolcs is halhatatlan lett.

A Vízipók (Pathó István) és a Keresztespók (Harkányi Endre) magyar hangja is köztünk van még.

7. A Vízipók-csodapókból összesen 39 epizód készült, 1976-ban, 1980-ban és 1985-ben is 13 részt mutattak be.

8. A később énekesként is népszerű Gergely Róbert is a hangját adta a meséhez, ő volt az egyik szöcske a három közül. Az illendőség kedvéért a másik kettőt Kovács Titusz és Mikó István szólaltatta meg.

Előző cikk9 ÉRDEKESSÉG A 88 ÉVE SZÜLETETT LEGENDÁS SZÍNÉSZRŐL, GARAS DEZSŐRŐL
Következő cikk20 ÉVE HAGYOTT ITT MINKET A LEGSZOMORÚBB KOMIKA, SCHÜTZ ILA